برنامه ریزی قرار ملاقات با بیمار

برنامه ریزی قرار ملاقات با بیمار

فهرست مطالب

برنامه ریزی قرار ملاقات با بیمار به نظر ساده میرسد. برنامه ریزی بیماران یکی از متداول ترین وظایفی است که توسط کلینیک انجام می شود … و همچنین می تواند تأثیر بسزایی در موفقیت شما داشته باشد. برنامه ریزی ساعات ملاقات بیماران به طور موثر و کارآمد برای حفظ و به حداکثر رساندن درآمد پزشکی شما بسیار مهم است. با این مقاله از سایت نرم افزار مطب همیارطب همراه باشید.

شما باید قرارهای ملاقات از دست رفته را به حداقل برسانید و اطمینان حاصل کنید که بیماران شما توسط پزشك تا آنجا كه ممكن است در زمان ملاقات برنامه ریزی شده ویزیت می شوند. اما همیشه بیمارانی وجود دارند که چند دقیقه تاخیر دارند و بیمارانی که به فوریت اضطراری احتیاج دارند و یا سایر حوادث غیر منتظره که برنامه کل روز را عقب می اندازند.این برای بیمار، کارکنان و پزشکان ناخوشایند است.

زمانبندی قرار ملاقات بیمار به خودی خود ممکن است یک فرآیند ساده به نظر برسد ، اما زمانبندی کارآمد قرار ملاقات بیمار در ارائه مراقبت از بیماران و توانایی شما در به حداقل رساندن زمان انتظار برای بیماران بسیار مهم و تأثیرگذار است تا رضایت بیمار بالا بماند و سودآوری عمل ثابت بماند.

اگرچه ممکن است نتوانید به موقع بودن بیمار برای قرار ملاقات خود را کنترل کنید ، اما کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید، شما میتوانید زمان را با کارهای مهم دیگری پر کنید. توانایی تسلط بر این امر ، استرس مطب را به حداقل می رساند و مطمئن شوید که زمان انتظار شما در حد معقول باقی می ماند.

اجرای برنامه زمانبندی برای قرار ملاقات بیمار به کاهش وقت تلف شده کمک می کند.شما میتوانید روز را به سه پارت تقسیم کنید و زمانی که تعداد مراجعه کنندگان کم هست یک پارت را تعطیل کنید و کارمندان را مرخص کنید تا از هزینه سربار جلوگیری کنید.

آیا می دانید برای تعیین وقت ملاقات میانگین تماس تلفنی بیش از هشت دقیقه طول می کشد؟ این را با تعداد قرارهای ملاقات برنامه ریزی شده در هر روز ضرب کنید شما ممکن است ساعت ها برای برنامه ریزی قرار ملاقات صرف کند. شما می‌توانید با نرم افزار همیار طب، هزینه های غیرضروری “برنامه ریزی قرار ملاقات” را کاهش داده و مدت زمان قابل توجهی را که می توان برای کارهای بسیار مهمتری صرف کرد ، سیو کنید .

مطالعات نشان می دهد که اکثر بیماران ترجیح می دهند قرار ملاقات های خود را بصورت آنلاین تنظیم کنند. ۲۶ درصد قرار ملاقات ها بصورت آنلاین برای همان روز یا روز بعد است که جای خالی برنامه شما را پر می کند. در حال حاضر این نرم افزار توانایی ارائه زمانبندی بیمار در زمان واقعی و در هر زمان و هر مکان با دسترسی به اینترنت را دارد. برنامه ریزی آنلاین برای مراقبت های بهداشتی جدید است و راحتی بیشتری را هم برای پزشک و هم برای بیمار فراهم می کند.

قرار ملاقات ها را اولویت بندی کنید، ویزیت های بیمار از نظر زمان مورد نیاز و سطح مراقبت مورد نیاز متفاوت است. این فاکتورها را در نظر بگیرید. بسیاری از مشکلات بیمار را می توان با یک تماس تلفنی کوتاه یا ایمیل حل کرد.

از کارمندی که تماس های دریافتی می گیرد بخواهید بهترین ارزیابی خود را برای هر تماس انجام دهد تا تعیین کند که آیا باید برای بیمار برنامه ریزی کنید یا اینکه پرستار یا پزشک از طریق مشاوره تلفنی میتواند موضوع را حل کنند. این روش تضمین می کند بیمارانی که به بالاترین سطح مراقبت نیاز دارند ، در صورت لزوم به قرارهای روزانه دسترسی بهتری دارند و با معالجه بیماران با نگرانی های پزشکی پیچیده تر یا قابل توجه ، سودآوری عملی به حداکثر می رسد.

قرار ملاقات ها را با یادآوری قرارهای متنی و ایمیل تأیید کنید، به خصوص وقتی که مطب شما شلوغ هست و لیست انتظار اندازه طولانی دارید. از بازیابی و یادآوری خودکار بیمار استفاده کنید. وجود یک سیستم فراخوان بیمار ، اطمینان حاصل می کند که بیماران برای قرار ملاقات منظم مراقبت خود ، با داشتن برنامه منظم تر ، به کلینیک مراجعه میکنند.

لیست انتظار بیمار ایجاد کنید، لغو لحظه آخری ممکن است ناخوشایند باشد. با این حال ، با یک لیست انتظار بیمار ، شما آماده هر گونه اتفاقی هستید، سعی کنید از یک پلت فرم زمان بندی بیمار استفاده کنید که باعث صرفه جویی در وقت و صرفه جویی در هزینه است. به جای تماس گرفتن در هنگام لغو قرار ملاقات ، به سرعت به لیست انتظار بیمار دیجیتال ذخیره شده خود دسترسی پیدا کنید و یک پیام سریع ارسال کنید و از روش های دیگر که منجر به اتلاف وقت می شود پرهیز کنید.

هر کاری جای پیشرفت دارد و روشهای زیادی وجود دارد که می توانید کارایی مطب را افزایش دهید تا روند کار بدون مشکل ادامه یابد. اگر متوجه شدید که برنامه شما به اندازه کافی کامل نیست ، در جلسه بعدی کارمندان خود در این باره بحث کنید. این دستورالعمل موثر در برنامه ریزی قرارهای پزشکی را تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که همه کارمندان به آنها پایبند هستند.

بیشتر بخوانید  نرم افزار مطب چیست و چرا یک مطب به نرم افزار مدیریت نیاز دارد
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا