۱۰ کشور برتر با خدمات بهداشتی و درمانی رایگان

فهرست مطالب

تعالی و بهره وری سیستم مراقبت های بهداشتی یک کشور می تواند تأثیر مهمی بر کیفیت زندگی ساکنان آن داشته باشد.

سلامت یک ملت بیشتر به چگونگی پاسخگویی سیستم به مردم بستگی دارد ، به همین دلیل یک سیستم بهداشت عمومی رضایت بخش بسیار ضروری است.

سلامتی رمز سعادت و رفاه انسان است. همچنین ، از آنجا که جمعیت های سالم بیشتر عمر می کنند ، بهره وری بیشتری دارند و صرفه جویی بیشتری می کنند ، این یک پیشرفت قابل توجه در توسعه اقتصادی دارد.

عوامل بسیاری بر وضعیت سلامت و توانایی یک کشور در ارائه خدمات بهداشتی با کیفیت برای مردم خود تأثیر می گذارد. وزارتخانه های بهداشت در ارائه این خدمات نقش مهمی دارد.

درک بهداشت و درمان رایگان در مقابل بهداشت جهانی:

هر دو این اصطلاحات معمولاً به جای یکدیگر استفاده می شوند اما تفاوت هایی دارند.

بهداشت جهانی: بهداشت جهانی نشان می دهد که یک سیستم مراقبت بهداشتی وجود دارد که حداقل به ۹۰٪ از شهروندان خدمات می دهد.
بهداشت و درمان رایگان: کشورهایی که خدمات بهداشتی رایگان دارند ، در واقع همه شهروندان با حداقل هزینه یا بدون هزینه تحت مراقبت های بهداشتی قرار می گیرند.

در زیر لیست کشورهای که خدمات بهداشتی و درمانی رایگان دارند وجود دارد:
استرالیا / اتریش /بحرین /بلژیک/برونئی/کانادا/قبرس/فنلاند/فرانسه/آلمان/یونان/هنگ کنگ/ ایسلند/ایرلند/اسرائيل/ایتالیا/ژاپن/کویت/لوکزامبورگ/نیوزلند/نروژ/کشور پرتغال/سنگاپور/اسلوونی/کره جنوبی/اسپانیا/سوئد/سوئیس/امارات متحده عربی/انگلستان/

سوئد

سیستم مراقبت های بهداشتی سوئد بالاتر از سطح متوسط جهانی است. حدود ۶۰۰۰۰۰ سوئدی دارای یک طرح بهداشت خصوصی هستند که معمولاً توسط کارفرمایان آنها پوشش داده می شود.

کانادا

سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا همه شهروندان کانادایی و مقیم دائم را تحت پوشش قرار داده است. نرخ امید به زندگی در کانادا به طرز چشمگیری بالا است ، که با سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور ارتباط دارند.

مکزیک

موسسه بهداشت برای رفاه، دسترسی هر شهروند مکزیکی به خدمات بهداشتی و پزشکی را مطابق قانون اساسی مکزیک تضمین کرده است. قانون اساسی فدرال مکزیک مسئولیت اصلی تأمین بهداشت ملی را به دولت واگذار می کند.

انگلستان

بهداشت و درمان در انگلیس برای شهروندان و کارگران مهاجر قابل اعتماد و سودمند است. برنامه های خدمات بهداشت ملی ، برنامه های ایالتی اسکاتلند و ایرلند شمالی گزینه های زیادی برای درمان فوری پزشکی دارند.

ایتالیا

سیستم مراقبت های بهداشتی در ایتالیا یک سرویس بهداشتی ملی مستقر در منطقه است که به عنوان Servizio Sanitario Nazionale (SSN) شناخته می شود. این خدمات به کلیه شهروندان و ساکنان تحت پوشش خدمات بهداشتی عمومی عمدتاً رایگان اعطا می شود.

آلمان
سیستم مراقبت های بهداشتی در آلمان بسیار استثنایی اما پرهزینه است. بیمه درمانی اجباری است و اکثر مهاجران آن را به قرارداد کار خود اضافه می کنند.

استرالیا
سیستم مراقبت های بهداشتی استرالیا دارای دو بخش اصلی است: سیستم بهداشت عمومی و سیستم بهداشت خصوصی. مدیکر، پرداخت های شخصی هزینه های پزشکی یک بیمار را پوشش می دهد. این امر به ساکنان استرالیا امکان درمان رایگان در بیمارستان های دولتی یا خصوصی را می دهد.

فرانسه
فرانسه بیمارستان های دولتی و خصوصی دارد و هر دو درجه برتری یکسانی را حفظ می کنند. اگرچه داشتن بیمه درمانی خصوصی ضروری نیست.

اتریش
اتریش استاندارد قابل توجهی در مراقبت های بهداشتی دارد. پرداخت خدمات بیمه درمانی دولت برای اتریشی ها و غیربومی ها با امکانات و خدمات پزشکی قابل تحسین که توسط مالیات دهنده تأمین می شود ، اجباری است.

نیوزلند

سیستم مراقبت های بهداشتی در نیوزیلند با حمایت دولتی و با کیفیت بسیار عالی ارائه می شود. این هزینه از طریق مالیات تأمین می شود و یک درمان پزشکی بدون هزینه برای ساکنان ارائه می دهد.

مراقبت های بهداشتی جهانی به سیستم های مراقبت های بهداشتی گفته می شود که در آن همه افراد دارای پوشش بیمه هستند.

قانون مدیکر مراقبت های بهداشتی جامع و بدون هزینه ای را برای هر مرد ، زن و کودک در کشور فراهم می کند. این امکان را برای همه ساکنان ، صرف نظر از درآمدشان ، فراهم می کند تا در صورت نیاز به مراقبت های بهداشتی مورد نیاز خود بپردازند

در سراسر جهان ، ما روشهای متنوعی برای ارائه خدمات بهداشتی به مردم مشاهده می کنیم. به عنوان مثال ، کانادا ، دانمارک ، نروژ و سوئد دارای سیستم های “تک پرداخت کننده” هستند. دولت های آنها هزینه مراقبت هایی را که به صورت خصوصی انجام می شود پرداخت می کنند. از طرف دیگر ، انگلیس و اسپانیا دارای خدمات بهداشتی ملی هستند.

آلمان و فرانسه چندین پرداخت کننده دارند. هر دو کشور دارای شرکت های بیمه خصوصی و شرکت های دولتی برای افراد فقیر و معلول هستند که همگی تحت نظارت دقیق و از طریق بودجه های مختلف پرداخت می شوند.

یک سیستم بهداشت جهانی نمی تواند کار کند ، مگر اینکه افراد و مشاغل مالیات پرداخت کنند.

اگر مبلغی را که برای خدمات درمانی می پردازیم کاهش دهیم ، تحقیقات و نوآوری کمتری خواهیم داشت. تحقیقات و نو آوری باعث گران شدن هزینه درمان نخواهد شد بلکه تحقیقات و نوآوری می تواند برای کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی به جای افزایش آن استفاده شود. داروی کاربردی می تواند بیماری های مزمن را در مرحله بسیار زودتر و عملی تر درمان کند. انواع مناسب تحقیق و نوآوری می تواند هزینه های درمانی را کاهش دهد.

در میان بیماری همه گیر COVID-19 ، کشورهای اروپای غربی در فهرست کشورهایی قرار دارند که دارای مراقبت های بهداشتی قوی هستند.

با ورود جهان به دومین سال شیوع ویروس کرونا ، داشتن یک سیستم مراقبت از بهداشت عمومی قدرتمند همیشه مهم است.

کشورهای پیشرفته از روشهای مختلفی برای سیستم پرداخت بهداشت جهانی استفاده می کنند. برخی از آنها مانند روش تک پرداخت کننده به دولت اعتماد می کنند. سایر کشورها به بیمه های خصوصی وابسته هستند و گروه سوم کشورها مانند ایالات متحده آمیزه ای هر دو را دارند.

داشتن یک سیستم بهداشت عمومی پیشرفته یکی از ۹ صفتی است که برای کیفیت زندگی در گزارش بهترین کشورها در سال ۲۰۲۱ استفاده شده است. این نظرسنجی براساس مطالعه ای انجام شده است که بیش از ۱۷۰۰۰ شهروند جهانی را از چهار منطقه مورد بررسی قرار داده است.

در اینجا ۱۰ کشوری وجود دارد که دارای پیشرفته ترین سیستم های بهداشت عمومی هستند.وجود دارد، ایالات متحده در رتبه ۲۲ قرار دارد.

بیشتر بخوانید  معرفی بیمارستان نمازی شیراز با اسامی پزشکان

 

۱۰٫ Japan

Quality of Life Rank: 13
Best Countries Overall Rank: 2

۹٫ Finland

Quality of Life Rank: 8
Best Countries Overall Rank: 18

۸٫ United Kingdom

Quality of Life Rank: 14
Best Countries Overall Rank: 8

۷٫ Norway

Quality of Life Rank: 4
Best Countries Overall Rank: 13

۶٫ Netherlands

Quality of Life Rank: 7
Best Countries Overall Rank: 10

۵٫ Switzerland

Quality of Life Rank: 5
Best Countries Overall Rank: 4

۴٫ Canada

Quality of Life Rank: 1
Best Countries Overall Rank: 1

۳٫ Denmark

Quality of Life Rank: 2
Best Countries Overall Rank: 12

۲٫ Germany

Quality of Life Rank: 9
Best Countries Overall Rank: 3

۱٫ Sweden

Quality of Life Rank: 3
Best Countries Overall Rank: 9

admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا