فاصله اجتماعی در مطب

فاصله اجتماعی و رعایت آن در مطب

فهرست مطالب

از زمان شیوع COVID-19 ، ما مجبوریم که فاصله اجتماعی را رعایت کنیم، به همین دلیل باید از مکان های شلوغ پرهیز کنیم و ماسک بزنیم.

اما چگونه می توان فاصله اجتماعی را در اتاق های انتظار و فضاهای کوچک ، رعایت کرد؟!

همزمان با بازگشایی مطب ها حفاظت از ایمنی کادر درمان و بیمار آغاز می شود. اکنون ، بیش از هر زمان دیگر ، اتاق انتظار باید مکانی دلپذیر و آرام باشد.

در ادامه چند ایده اتاق انتظار برای فاصله اجتماعی را بخوانید:

قبل از ویزیت ، بیماران را از سیاست های جدید مطلع کنید.

باید بدانید که اقدامات شما،  ایمنی را گسترش می دهد. می توانید پیش از رسیدن بیماران برای ملاقات ، با ابلاغ پروتکل های جدید به آنها ، انتظارات خود را تعیین کنید.

این که آیا طبق رویه شما ماسک زدن بیماران الزامی است و یا آوردن همراه ممنوع است یا خیر ، اطمینان حاصل کنید که بیماران از دستورالعمل های جدید آگاهی دارند.

به طور مثال “از همه بیماران برنامه ریزی شده خواسته شود که ماسک یا پوشش صورت داشته باشند و قبل از ورود به مطب تماس بگیرند.”

این اقدامات می تواند به بیماران احساس راحتی و اطمینان بدهد.

پیش ثبت نام و معاینه دیجیتال را انجام دهید.برای اینکار میتوانید از نرم افزار مطب همیار طب استفاده کنید.

این نرم افزار می تواند به افزایش کارایی مطب و کاهش زمان انتظار کمک کند.

پس از COVID-19 ، کلینیک ها برای جلوگیری از تجمع زیاد بیماران و تعاملات طولانی مدت چهره به چهره ، به این راه حل ها روی آورده اند.

یک نکته مهم در حل این مشکل، حداقل رساندن زمان انتظار است. برای تحقق این امر باید برای بیماران امکان ثبت نام از قبل را فراهم کنید.

همچنین بیماران باید بتوانند اطلاعات بیمه ، شناسه یا سایر مدارک خود به صورت اینترنتی به روز کنند .

و همه بیماران باید پیش از ثبت نام از نظر علائم COVID-19 غربال می شوند.

بسیاری از کلینیک ها ایستگاه های غربالگری (انجام بررسی دما و بررسی سابقه علائم بیمار) را قبل از ورودی های مطب قرار می‌دهند، و به بیمارن مشکوک به کرونا مکان جداگانه ای می دهند.

قرارهای اینترنتی

استراتژی دیگر برای ارتقا فاصله اجتماعی در محل کار خود فاصله گرفتن از قرارهای حضوری است. و بهتر است قرار ها را به صورت منظم و قرار آنلاین از پیش تعیین کنید.

در این صورت هم احتمال انتقال بیمار از بین می‌رود هم در زمان و هزینه صرفه جویی می‌شود.

بیماران مشکوک به کرونا و بیماران سالم را جدا نگه دارید.

برای این منظور دو اتاق جداگانه با تهویه مناسب در نظر بگیرید. وقتی که مراجعه کنندگان ببینند سلامتی آنها برای شما مهم است، در آینده نتیجه بهتری خواهید گرفت.

گزینه دیگر تقسیم یک برنامه روزانه برای دیدن بیماران بدون علائم کرونا در یک قسمت از روز و بیماران علامت دار در یک قسمت دیگر است.

در مورد مبلمان ، چیدمان و طراحی اتاق برنامه ریزی کند.

و فاصله اجتماعی را در چیدن مبلمان رعایت کنید.

وقتی نوبت به چیدمان و طراحی می رسد ، می توانید ضمن ایجاد یک فضای مثبت ، وسایل ضد عفونی کننده دست، و کفش و لباس را برای بیماران فراهم کنید.

تا آنجا که ممکن است ، سعی کنید فضای طبیعی و دلپذیری را ایجاد کنید، با با گذاشتن گلدان طبیعی یا تلویزیون. از آنجا که بیماران ممکن است مایل به خواندن مجله در اتاق انتظار شما نباشند ، می توانید لیستی از وب سایت های سلامت محور را که می توانند در تلفن های خود مرور کنند نمایش دهد.

گزینه دیگر برای انطباق با دستورالعملهای فاصله اجتماعی این است که به راحتی از بیماران بخواهید تا زمانی که پیامک یا تماس برای ورود به مطب دریافت نکنند ، در اتومبیل خود منتظر بمانند.

بیماران با چنین سیاستی احساس ناراحتی نمی کنند. خیلی ها ممکن است در محیط آشنا ماشین خود احساس راحتی بیشتری کنند.

نرم افزار همیار طب فرم های دیجیتالی برای تعیین نوبت و صرفه جویی در وقت کارمندان مطب را ارائه می دهد.

شما می‌توانید یک بخش covid 19 به این سایت اضافه کنید، و از بیماران خود بخواهید در صورت داشتن علائم بیماری گزینه مورد نظر را علامت بزنند، تا بتوانید به درستی برنامه ریزی کنید.

بیشتر بخوانید  پزشکان موفق چه ویژگی دارند؟
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا