مبلمان مطب پزشکی

مبلمان مطب پزشکی / از زیبایی و چیدمان تا بهداشت و امنیت

فهرست مطالب

مبلمان مطب پزشکی و چیدمان آن برای فضای اداری پزشکی شما می تواند کاری دلهره آور باشد. از یافتن سبک مناسب تا انتخاب بهترین هماهنگی رنگ ، همیشه آسان نیست. برای متخصصان پزشکی ، انتخاب بهترین مبلمان اداری چالش برانگیز است.

سبک مطب نه تنها از نظر زیبایی شناسی لازم است بلکه نیازهایی مانند نظافت ، عملکرد و محل اقامت بیمار نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. در بیشتر مطب ها ، به ویژه مطب پزشکی ، اتاق انتظار می تواند چیزهای زیادی در مورد شرکت ، فرهنگ و تجارت شما بگوید. در اینجا چند نکته برای انتخاب بهترین مبلمان برای محیط مطب پزشکی آورده شده است.

زیبایی و راحتی مبلمان مطب پزشکی

زیبایی یک مطب برای تجربه کلی بیمار بسیار مهم است. از چیدمان مبلمان و نورپردازی گرفته تا رنگ های استفاده شده در دکوراسیون. ضروری است که شما برای بیماران خود یک فضای خوشآمد ایجاد کنید که باعث آرامش و اطمینان آنها شود.

موارد زیر را هنگام چیدمان مبلمان مطب پزشکی خود در نظر بگیرید:

وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتالی یا چاپی کسب و کار شما می شود ، باید فضای دفتر خود را به نمایش بگذارید. از لحاظ ظاهری آن را روشن ، حرفه ای و راحت کنید تا افراد مایل به آمدن به مطب باشند.

چیدمان وسایل خود را در نظر بگیرید. آیا فضای کافی برای جابجایی راحت وجود دارد؟ آیا طراحی محیط به شما امکان می دهد تا آنجا که ممکن است با بیماران ارتباط برقرار کنید؟

آیا مطب شما فضای کافی برای جمع آوری اطلاعات و پرداخت های بیمار با حریم خصوصی را فراهم می کند؟

آیا مطب شما فضای کافی برای جابجایی پزشکان ، پرستاران و بیماران فراهم می کند؟

آیا فضای مشخصی برای استراحت و خوردن ناهار برای کارمندان در نظر گرفته شده که برای عموم آزاد نیست؟

محیط بهداشتی

میکروب ها در همه جا وجود دارند و اعضای صنعت بهداشت و درمان باید به خصوص در انتخاب وسایل مناسب آگاهی داشته باشند تا تهدیدات میکروب ها را برای بیماران خود از بین ببرند.

گسترش میکروب ها یک تهدید کاملا واقعی است. طبق تحقیقات مرکز بهداشت ، میکروب ها می توانند منجر به عفونت های شدید شوند. طبق تحقیقات مرکز بهداشت، از هر ۲۰ بیمار یک نفر در بیمارستان به بیماری های عفونی ناشی از محیط آلوده دچار می شود.

برخی از این عوامل بیماری زای HAI می توانند در سطوح بی جان و در هرجایی از ساعتها تا ماهها زندگی کنند. به منظور کاهش خطر انتشار HAI ، مبلمان باید به طور مرتب توسط کارکنان تمیز شوند. برای کارآیی بیشتر این روش ، تمیز کردن مبلمان ضروری است. در زیر برخی از نکات هنگام انتخاب مبلمان ذکر شده است که این هدف را محقق می کند:

• درزها ، دوخت ها و شکاف ها می توانند باکتری های مضر را در خود جای دهند و خطر HAI را افزایش دهند. مبلمان را با حداقل شکاف انتخاب کنید که ضد عفونی آسان باشد.

• میز وسط و میزهای کناری صاف انتخاب کنید که تمییز کردن آنها آسان باشد.

• مطالعه انجام شده توسط مرکز طراحی سلامت نشان می دهد که این تئوری که مواد ضد میکروبی به کاهش عوامل بیماری زا در مبلمان کمک می کند ، شواهد ناکافی برای حمایت از آن دارد. اثاثه یا لوازم داخلی باید با مواد غیر قابل نفوذ ساخته شود که به راحتی پاک و نگهداری شوند.

• مبلمان مطب پزشکی (اداری) باید دوام داشته باشند و به راحتی آسیب نبینند. نگهداری و تعمیر مبلمان انتخاب شده باید آسان باشد. همچنین پارچه هایی که پاره می شوند می توانند باکتری را در خود جای دهند.

• نیمکت و صندلی هایی با کوسن یا قطعات قابل جابجایی برای ضد عفونی راحت ، تعمیرات آسان و تعویض سریع بسیار توصیه می شوند.

اتاق انتظار

اولین چیزی که بیمار هنگام ورود به مطب می بیند معمولاً اتاق انتظار است. سبک اتاق انتظار می تواند چیزهای زیادی در مورد ارزش های یک مطب بگوید و می تواند احساس خاصی را در بیماران ایجاد کند.

قسمت پذیرش کلینیک و مطب شما باید میز تحریر کاملاً بزرگی داشته باشد که بیماران به راحتی بتوانند با قسمت پذیرش ارتباط برقرار کنند. .صندلی متعادل و راحت باید در اتاق انتظار برای بیماران تعبیه شود.

در هنگام تزئین و انتخاب مبلمان سن و سال بیماران خود را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، اگر یک متخصص اطفال هستید و به کودکان خدمات می دهید ، رنگ های روشن و یک فضای بازی با تزئینات ، اسباب بازی ها و کتاب های مناسب برای نگه داشتن آنها در زمان انتظار داشته باشید. اسباب بازی ها باید از موادی ساخته شوند که به راحتی تمیز می شوند و کتاب ها باید جلدی داشته باشند که برای جلوگیری از شیوع میکروب ها پاک شوند.

مجلات و کتاب ها نیز موارد عالی برای سرگرم کردن بیماران در مطب است. برخی از مطب ها حتی یخچال های کوچک با اب معدنی یا نوشیدنی ارائه می دهند تا بیماران در هنگام انتظار عصبی نشوند. همچنین باید این موارد به طور مرتب تمیز شود تا از انتشار میکروب ها کاسته شود.

در مبلمان مطب پزشکی استاندارد / باید صندلی کافی برای همه بیمارن وجود داشته باشد.

یکی از جنبه های مشترک یک اتاق انتظار ، تلویزیون است. این کار می تواند باعث سرگرمی بیماران و گذراندن وقت در هنگام انتظار و همچنین ارائه پوشش صدا برای مکالمات خصوصی قسمت پذیرش شود. کارشناسان استفاده از تلویزیون های هوشمند را توصیه می کنند که به راحتی می توانند محتوا را از منابع مختلفی مانند کابل ، Netflix و اینترنت پخش کنند. فقط مطمئن شوید که محتوا برای مخاطبان شما مناسب است. به عنوان مثال ، فیلم های دیزنی در مطب متخصص اطفال برای بچه ها سرگرمی خوبی است.

طبق پیش بینی های منتشر شده در آخرین سرشماری ایالات متحده ، انتظار می رود جمعیت آمریکا همچنان پیرتر و از نظر نژادی و قومی متنوع تر شود. انتظار می رود جمعیت افراد ۶۵ سال و بالاتر در سال ۲۰۶۰ بیش از دو برابر شود و به ۹۲ میلیون نفر برسد ، زیرا افراد با مراقبت های بهداشتی بهبود یافته بیشتر عمر می کنند. علاوه بر این ، میزان چاقی در میان بزرگسالان ایالات متحده نیز همچنان رو به افزایش است. مطالعه اخیر در مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان داد که بیش از یک سوم آمریکایی ها اکنون چاق هستند.

بیشتر بخوانید  ویژگی های اصلی دکوراسیون مطب

با در نظر داشتن چنین آماری ، مطب های پزشکی باید اطمینان حاصل کنند که اتاق انتظار به اندازه کافی بزرگ است تا بتواند بیمارانی را که دچار مشکلات چاقی یا صندلی های چرخدار هستند ، در خود جای دهد. طبق یک مقاله از Midmark با عنوان پنج عامل کلیدی برای طراحی اتاق معاینه موثر ، “سطح راحتی بیمار” می تواند به طور مستقیم بر میزان اضطراب وی تأثیر بگذارد.

اطمینان حاصل کنید که برای بیماران با نیازهای ویژه مانند بیماران با مشکلات چاقی ، افراد مسن و صندلی های چرخدار امکانات مناسب وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی بین مبلمان وجود دارد و مطب شما امکان حرکت آسان برای هر بیمار را فراهم می کند. اطمینان حاصل کنید که عرض درهای مطب ، چه در فضای داخلی و چه در فضای خارجی ، می توانند صندلی های چرخدار را در خود جای دهند تا بیماران بتوانند به طور مستقل و ایمن حرکت کنند. این در مورد فضاهای سرویس بهداشتی نیز صدق می کند.

انتخاب وسایل ایمن برای مبلمان مطب پزشکی

اولویت اول یک کلینیک پزشکی همیشه باید ایمنی بیمار باشد. این امر باید هنگام انتخاب مبلمان بر سبک ارجحیت داشته باشد ، گرچه لازم نیست این دو مورد از یکدیگر جدا باشند. انتخاب مبلمان راحت محکم و با ارتفاع مناسب باید در اولویت باشد.
همچنین راحتی بیماران را در نظر بگیرید.
به عنوان مثال اگر اتاق زایمان را آماده می کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که تختخواب برای بیمار راحت است و صندلی مناسب برای چندین مهمان تهییه کنید.

admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا