مدیریت انبار درمانگاه و بیمارستان

اصول مدیریت انبار درمانگاه و بیمارستان

فهرست مطالب

به معنای کلی ، مدیریت انبار حول دریافت و ارسال کالا است.

دریافت: ورود ، شناسایی ، بازرسی و ذخیره موجودی
حمل و نقل: فرایندهایی مانند چیدن ، بسته بندی ، مارک گذاری ، توزین و تحویل محصولات از انبار به مشتری
انبارهایی که مدیریت ضعیفی دارند با مشکلات عدیده ای روبرو هستند که همگی بر سودآوری تأثیر دارند،

اگر عملیات انبار درمانگاه بیمارستان منظم نباشد ، خدمات به بیماران و حتی خود بیمارستان تقریباً غیرممکن است. مدیریت هوشمند انبار درمانگاه ، به ویژه نرم افزار مدیریت انبار درمانگاه ، به شما امکان می دهد کارهای خود را با هماهنگی و بازده بالا انجام دهید.

با صرفه جویی در وقت ، پول و انرژی ، می توانید این منابع را مجدداً سرمایه گذاری کنید تا تجارت شما را به سمت رشد بیشتر سوق دهد. در سرتاسر این راهنما ، همه مواردی را که برای مدیریت موثر انبار انجام می شود ، از نزدیک بررسی خواهیم کرد. ابتدا برخی از اصول را بیان کنیم.

مدیریت موجودی در مقابل مدیریت انبار

تفاوت مدیریت موجودی و مدیریت انبار چیست؟ در حالی که این دو اصطلاح با هم تداخل دارند ، اما تفاوت های اساسی بین مدیریت موجودی و مدیریت انبار وجود دارد.

مدیریت موجودی کالا فقط بر روی موارد واقعی است که در یک انبار نگهداری می شود. به عنوان بخشی از زنجیره تأمین شما ، مدیریت موجودی شامل جنبه هایی از قبیل کنترل و نظارت بر خریدها، از تامین کنندگان و… است

در مقابل ، مدیریت انبار بیشتر به “حمل” اقلام منفرد مربوط می شود زیرا آنها از زمان دریافت تا حمل در انبار جریان می یابند.

اصول انبارداری درمانگاه و بیمارستان

برای اینکه یک انبار با موفقیت کار کند ، روش شما باید مبتنی بر یک پایه اصولی باشد. بیایید اصول اصلی مدیریت انبار را تجزیه و تحلیل کنیم تا هنگام توسعه رویکرد خود به بهترین نحو به کار بگیرید.

 

داده محور باشید

اطمینان حاصل کنید که فرایندهای مدیریت انبار ۱۰۰٪ توسط داده ها هدایت می شوند.
لازم به ذکر است که داده محور بودن به معنای “در نظر گرفتن” هر داده ای است که جمع آوری کرده اید و ممکن است شما را به تصمیم آگاهانه تری برساند. مدیریت انبار داده محور ابتدا شامل بررسی داده های شما و سپس تصمیم گیری بر اساس آنچه این داده ها به شما می گویند ، است.

در تنظیم دقیق رویکرد شما برای مدیریت انبار بر اساس شواهد مستدل، اطمینان حاصل خواهید کرد که هر تصمیمی که می گیرید منجر به بهره وری بالاتر می شود.

به دست آوردن کنترل

برای اینکه بتوانید انبار خود را به طور موثر مدیریت کنید ، باید کنترل کاملی بر تمام امور موجود در ساختمان داشته باشید.

اساساً ، اگر متوجه شده اید که انجام x ، y و z منجر به بهره وری بیشتر می شود ، باید بدانید که تیم شما عمل x ، y و z را به اتمام می رساند و به خوبی انجام می دهد. یک قسمت اساسی از مدیریت انبار ایجاد گردش کار سیستماتیک ، فرآیندها و پروتکل هایی است که تیم های شما در طول عملیات روزانه خود دنبال می کنند.

با وجود گردش کار مناسب ، اعضای تیم فردی شما همیشه می دانند که در هر زمان مسئول چه چیزی هستند.
در حالی که کنترل ضروری است ، اما انعطاف پذیر بودن آن نیز مهم است. زیرا همیشه، همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود.

این شما هستید که می توانید تیم خود را قادر به تغییر مسیر در هر زمان که شرایط ایجاد می شود ،می کنید.

شما همچنین باید به معنای کلی تر ، انعطاف پذیر باقی بمانید ، و برای ایجاد پیشرفت ، داده های خود را به طور مداوم مرور کنید.

سرمایه گذاری در فناوری

برای اطمینان ، ابزارهای متنوعی وجود دارد که به شما کمک می کند تا مدیریت انبار خود را در سراسر کشور بهبود ببخشید. از سیستم های مدیریت انبار و موجودی گرفته تا ابزارهای جمع آوری اطلاعات (و موارد دیگر) ، سرمایه گذاری در فناوری مناسب می تواند به انبار شما امکان کارایی هرچه بیشتر را بدهد.نرم افزار همیار طب به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.
جستجوی ابزارهای خاصی که به تیم انبار شما در روندهای خاص شما کمک می کنند ، مهم است.

نیازهای بیماران و بیمارستان را در اولویت قرار دهید

هر اتفاقی که در انبار شما می افتد انجام می شود تا بیماران و بیمارستان ، دقیقاً همانطور که برنامه ریزی کرده اند ، محصولاتی را که سفارش داده اند دریافت کنند.
به عبارت دیگر ، عملیات انبار شما باید متناسب با نیازها و انتظارات مشتریان شما باشد و این حداکثر بهره وری را برای شما تضمین می کند.

با در نظر گرفتن نیازهای واقعی مشتریان خود ، می توانید عملیات انبار خود را به روش هایی بهینه کنید که تأثیر مثبتی بر تجربه آنها داشته باشد

بیشتر بخوانید  چگونه کلینیک خصوصی موفق خود را افتتاح کنیم
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا