استخدام کادر درمان

نکاتی برای استخدام کادر درمان در یک کلینک کوچک پزشکی

فهرست مطالب

بیشتر پزشکان و مدیران کلینیک پزشکی اهمیت استخدام کارکنان واجد شرایط را درک می کنند. داشتن افراد مناسب نه تنها در روان بودن همه چیز تفاوت ایجاد می کند ، بلکه می تواند تأثیر بسزایی بر بیماران شما بگذارد. اما چگونه افراد مناسب را پیدا کنید ؟

در مقاله از سایت نرم افزار مطب همیارطب چند مورد از بهترین نکات ما برای استخدام کادر درمان در یک کلینیک کوچک پزشکی آورده شده است.

مشاوره و استفاده از پتانسیل دانشکده های پزشکی محلی و مراکز آموزشی

یکی از آسان ترین راهها برای یافتن کارکنان واجد شرایط برای شما این است که با دانشکده های پزشکی محلی و مراکز آموزشی در مورد مشارکت در محل کار صحبت کنید. به دانشجویان فرصتی برای یادگیری روشهای پزشکی یا انواع تخصص پزشکی بدهید. حتی می توانید برنامه ای تهیه کنید که به مدت شش یا هشت ماه در کلینیک های پزشکی کارآموزی کنند . این به شما این فرصت را می دهد تا کسی را که ممکن است بعد از فارغ التحصیلی کارمند تمام وقت باشد ، آموزش دهید و در هزینه های حقوق و دستمزد ،صرفه جویی کنید. این پزشکان نه تنها تجربه عملی به دست میآورند ، بلکه کلینیک کوچک پزشکی شما نیز از مزایای داشتن یک کارمند پر شور و هیجان برخوردار می شود.

از رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

استفاده از رسانه های اجتماعی برای استخدام ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ، اما می تواند راهی عالی برای پر کردن جای خالی افراد واجد شرایط باشد. برای استخدام یک حساب LinkedIn ایجاد کنید و به طور منظم اطلاعات مربوط به صنعت پزشکی متناسب با متخصصان پزشکی را ارسال کنید. با پزشکان و پرستاران منطقه خود ارتباط برقرار کنید و با بررسی منظم از طریق پیام های خصوصی ، با آنها ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید از حساب کاربری فیس بوک یا اینستاگرام خود برای بحث در مورد فرصت های شغلی موجود استفاده کنید.

برنامه کاری انعطاف پذیر ارائه دهید.

اگر کلینیک های رقیب ساعات کاری بهتری را ارائه دهند استخدام سخت می شود. روش دیگری که می توانید به راحتی کارکنان با کیفیت را جذب کنید ، ارائه یک برنامه کاری انعطاف پذیر است. این برنامه ریزی شامل کارکنانی می‌شود که کودک خردسال یا مدرسه ای دارند یا کارکنانی که که والدین سالخورده دارند ، آنها می‌توانند از مرخصی های ساعتی بیشتری استفاده کنند. روش های زیادی برای تحقق این امر وجود دارد ، بنابراین مهم است که بنشینید و لیستی از بهترین گزینه ها را تعیین کنید.

مزایا و خدمات رفاهی برای کادر کلینیک

مزایای اضافی مانند زمان تعطیلات اضافی ، عضویت در باشگاه های ورزشی ، مزایای بهداشتی با کیفیت و موارد دیگر را در نظر بگیرید. بعضی از کلینیک ها همچنین کمک هزینه مراقبت از کودکان را برای آسان تر کردن کار کادر درمان فراهم می کنند. برخی دیگر حتی برای برخی از کلاسهای آموزش مداوم پزشکی کمک شهریه جزئی ارائه می دهند. امروزه کارمندان این نوع مزایا را دوست دارند و حتی ممکن است بخاطر آن انتخاب کنند که برای کار شما در محله دیگری کار کنند.

افرادی را انتخاب کنید که شور و شوق و انگیزه‌ی زیادی دارند. برای استخدام کادر درمان به دنبال افرادی باشید که هم که شور و شوق زیادی دارند و برای چالش‌ها آماده هستند.

سوالات مناسب برای زمان مصاحبه طرح کنید.

هر پرسشی که در مصاحبه‌ی شغلی مطرح می‌شود باید هدف مشخصی را دنبال کند و معیار مناسبی برای سنجش توانایی‌های متناسب با کلینیک پزشکی تلقی شود.
مهارت‌های ویژه‌ی پزشکی و ظرفیت انجام کار تحت فشار و همچنین توانایی برقراری ارتباط را باید طی مصاحبه بررسی کرد.

بیشتر بخوانید  اصول مدیریت انبار درمانگاه و بیمارستان
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا