وظایف پرستار ان در کلینیک

فهرست مطالب

پرستاران وظایف زیادی از جمله مراقبت از بیماران ، برقراری ارتباط با پزشکان ، تجویز دارو و بررسی علائم حیاتی را بر عهده دارند. پرستاران نقش مهمی در مراکز درمانی دارند و از تعداد زیادی فرصت شغلی برخوردار می شوند. پیش بینی می شود که رشد شغلی پرستاری در دهه آینده ۱۶٪ افزایش یابد و تجربه ای حرفه ای و شخصی ارزشمند را فراهم کند.

فهرست مطلب:

 1. پرستاری چیست؟
 2. وظایف عمومی پرستار
 3. پرستاران در کجا کار می کنند؟
 4. انواع پرستاری

پرستار ی چیست؟

به زبان ساده ، پرستاران نجات دهنده زندگی هستند. در حقیقت ، تعداد پرستاران از پزشکان در صنعت مراقبت های بهداشتی بیشتر است. در حالی که پزشکان اغلب در یک زمینه تخصص دارند ، پرستاران قادر به هماهنگی مراقبت از تمام جنبه های سلامت کلی بیمار هستند. به عنوان مثال ممکن است یک بیمار که درد در قفسه سینه را تجربه می کند ، دارای یک متخصص قلب ، فوق کلیه و متخصص داخلی باشد. هر یک از این پزشکان فقط برای تخصص خود تشخیص ، معالجه و تجویز دارو می کنند. اگرچه ، پرستار مسئول مراقبت کامل از بیمار است ،باید اطمینان حاصل کند که نسخه ها با یکدیگر تعامل منفی ندارند، برای ثبت دقیق سوابق پزشکی بیمار پرستاران می توانند از نرم افزار همیار طب استفاده کنند. پرستار بیمار را درک می کند و برای درمان آماده میکند. هنگامی که نتایج آزمایشات مشخص می شود ، این پرستار است که ابتدا آنها را می خواند و در صورت لزوم ، بلافاصله پزشک مربوطه را مطلع می کند. روزهایی که ارزش پرستاران کم بود گذشته است. امروز ، آنها به اندازه پزشکان مسئول مراقبت کلی از بیمار هستند.

وظایف عمومی پرستار ان چیست؟

پرستاران چه کاری انجام می دهند؟ آنها به طور مداوم بیماران را کنترل و ارزیابی می کنند ، پرستاران باید باهوش ، سازگار ، تحصیل کرده و در تفکر انتقادی ماهر باشند. مسئولیت پرستاران شامل هماهنگی با چندین متخصص برای اطمینان از اینکه بیمارانشان به اندازه کافی در مسیر بهبود هستند.

به طور خاص ، در اینجا برخی از کارهایی که پرستاران در یک روز معمول انجام می دهند وجود دارد:

تاریخچه دقیق مراقبت های بهداشتی را بررسی کنید
به بیماران گوش فرا دهید و نیازهای جسمی و عاطفی آنها را تحلیل کنید
مشاوره و آموزش مراقبت های بهداشتی به بیماران ارائه دهید
مراقبت ها را با سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و متخصصان هماهنگ کنید
با پیشرفت گزینه های مراقبت های بهداشتی ، داروها و برنامه های درمانی در جریان باشید
آزمایش خون بگیرید و سایر آزمایشات مربوط به سلامتی را انجام دهید
علائم حیاتی بیمار را بررسی کنید.

پرستار ان در کجا کار می کنند؟

همه پرستاران در بیمارستان ها کار نمی کنند. شما می توانید یک پرستار را در طیف گسترده ای از مراکز درمانی ، از جمله مطب های پزشکی ، مراکز مراقبت های فوری ، داروخانه ها ، مدارس و بسیاری از مکان های دیگر پیدا کنید. پرستاران توانایی استفاده از مهارت های خود را برای تأمین نیازهای بیماران خود ، تقریباً در هر کجا که باشند ، دارند. به عنوان مثال ، بسیاری از پرستاران اکنون به افراد مسن یا معلول در خانه های خود کمک می کنند. برخی از مکانهای معمول کار پرستاران عبارتند از:

بیمارستانها
کلینیک ها
مدارس
داروخانه ها
آمبولانس / هلی کوپتر
خانه سالمندان

انواع پرستاری ؟

پاسخ به این سوال که پرستاران چه کاری انجام می دهند می تواند چالش برانگیز باشد زیرا پرستاران در بسیاری از زمینه ها مهارت دارند و ممکن است کار خود را به طور خاص در انواع خاصی از مراقبت متمرکز کنند. برخی از رشته های خاص پرستاری شامل سالمندان ، مراقبت های ویژه ، اطفال ، برنامه ریزی درمانی و… هستند. از کار چهره به چهره با بیماران گرفته تا مدیریت مدارک آنها ، پرستاران نقش بسیار مهمی در زندگی ما دارند و این حرفه همچنان برای افرادی که قصد دارند این نقش را به عهده بگیرند ، یک مسیر شغلی پر رونق است. برخی از انواع مختلف پرستار و نیازهای تحصیلی آنها عبارتند از:

 • پرستار بیهوشی. یک متخصص بیهوشی پرستار به طور عمده با فرآیند های پزشکی ، به ویژه با داروهای بیهوشی ، کار می کند.
 • پزشک پرستار خانواده. یک پزشک پرستار خانواده مراقبت های متمرکز بر خانواده را به عنوان بخشی از تیم مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد.
 • پرستار NICU. یک پرستار NICU با نوزادان تازه به دنیا آمده بیمار کار می کند.
 • پرستار زایمان. یک پرستار زایمان در تولد نوزادان کمک می کند.
 • پرستار نوزاد. یک پرستار نوزاد با نوزادان بیمار کار می کند.
 • پرستار سرپایی یک پرستار آمبولانس برای موارد اضطراری متعدد به طور خاص بر روی آمبولانس کار می کند.
 • متخصص پرستار بالینی. یک متخصص پرستار بالینی با بیماران در انواع تخصص ها در یک محیط پیشرفته کار می کند.
بیشتر بخوانید  ضرورت استفاده از نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا