کرونا و مطب پزشکان

فهرست مطالب

کرونا و مطب پزشکان از معظلات این روزهای بیماران است. مطب پزشکان، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها به دلیل تجمع بیماران می‌توانند محلی برای شیوع بیماری کرونا باشد.

اگر امکان به تعویق انداختن قدامات تشخیصی درمانی وجود دارد مراجعه به مطب پزشک را به تاخیر اندازید. غیر از موارد اورژانسی از مراجعه بدون وقت قبلی به پزشک و مراکز درمانی خودداری کنید.

اگر مجبور به حضور در مطب پزشک هستید از حضور در فضاهای انتظار شلوغ خودداری کنید و حتی الامکان سعی کنید بیشتر در فضای آزاد منتظر رسیدن وقت نوبت خود باشید.

همچنین ضروری است در صورت حضور در سالن انتظار فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنید. از حضور بیش از یک نفر در اتاق پزشک اجتناب شود مگر اینکه در شرایط ضروری فرد نیاز به همراه داشته باشد.

همچنین پزشکان نیز باید مواردی را رعایت کنند. از جمله این موارد می توان به تعویض روکش تخت بیمار و ضدعفونی کردن صندلی معاینه بعد از هر بیمار اشاره کرد. اگر از دیگر تجهیزات پزشکی مانند دستگاه قندخون استفاده می شود حتما قبل و بعد از استفاده از دستگاه، ضدعفونی شود. بازوبند دستگاه فشارخون و گوشی پزشکی را بعد از هر بار استفاده ضدعفونی کنند.

در پایان بیماران عزیز باید حتما  از لحظه خروج از منزل از ماسک استفاده کنید و از لمس دهان و چشم و بینی خودداری کنند و بعد از بازگشت به خانه دست‌های خود را شسته و وسایل شخصی خود را با محلول ضدعفونی کننده ۷۰ درصد الکل ضدعفونی کنید.

بیشتر بخوانید  چه کشورهایی بهترین جراحان پلاستیک را دارند؟
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا