احساس خوبی را در بیماران ایجاد کنید

تاثیر ایجاد احساس خوب بیمار و افزایش درآمد در مطب و کلینیک

یکی ازکارهای مهم در جذب بیمار در مراکز درمانی ایجاد اعتماد و حس خوب در بیماران است. در اصل آنچه که باعث می شود یک مطب یا کلینیک موفق شود این است که بتواند احساس خوب به بیمار بدهد.

فهرست مطالب

یکی ازکارهای مهم در جذب بیمار در مراکز درمانی ایجاد اعتماد و حس خوب در بیماران است. در اصل آنچه که باعث می شود یک مطب یا کلینیک موفق شود این است که بتواند احساس خوب به بیمار بدهد.

رضایت مشتری باعث می شود که مطب ها و کلینیک ها بدون هزینه کردن در تبلیغات مراجعین بیشتری داشته باشند چون مشتری که از دریافت خدمات رضایت کامل داشته باشد با تبلیغ دهان به دهان به افزایش مراجعین مراکز درمانی منجر می شود.

 

احساس خوبی را در بیماران ایجاد کنید

 

راهکارهای زیر از همیار طب برای افزایش رضایت مندی و ایجاد احساس خوب در بیماران را مطالعه کنید:

 سیستم سازی کنید

سیستم سازی را باید جوری طراحی کنید که تمام مشکلات احتمالی را پیش بینی کرده باشید. در ابتدا تعداد پرسنل مربوط برای خدمات دهی بهتر به بیماران را پیش بینی کنید. فرایندی که بیمار از لحظه ورود تا دریافت خدمات درمان باید طی کند را مشخص کنید برای اینکار پیشنهاد می کنیم که از نرم افزار همیارطب استفاده کنید چون این مراحل را به صورت کامل در خود دارد.

بررسی کنید که چه تجهیزاتی را به مرکز خود اضافه کنید بیمار در مرکز شما احساس راحتی بیشتری را می کند. مثلا می توانید پذیرایی کوچکی را برای بیمار در زمان انتظار در نظر بگیرید تا بیمار احساس راحتی بیشتری داشته باشد. یا می توانید نفری را به مجموعه خود اضافه کنید تا بعد از اینکه بیمار شما خدمات درمانی خود را دریافت نمود و مرخص گردید پیگیر دوره نقاهت و درمان بیمار باشد و با تماسی که با بیمار می گیرد رضایت حداکثری بیمار را داشته باشید.

سعی کنید با روش های مختلف میزان رضایت مشتری خود را دریافت کنید و اگر بیماری از ارائه خدمات ما شاکی بود علت آن را دریافت کنیم و به رفع آن اقدام کنیم.

کلام آخر اینکه سیستم سازی در مطب و کلینیک به شدت باعث افزایش رضایت مندی بیمار می شود و همین امر باعث افزایش مراجعه کننده می شود.

 

احساس خوبی را در بیماران ایجاد کنید

 

 خواسته های بیمارخود راشناسایی کنید

سعی کنید از طریق نظر سنجی ها، پرسشنامه های کتبی یا اینترنتی بفهمید تقاضای مهم آنها از شما چه چیزی است؟ وقتی که مطب یا کلینیکی از بیماران خورد بازخورد میگیرد می تواند تمام نقاط ضعف خود را پوشش دهد. وقتی که بیماران پیشنهاداتی را برای هر چه بهتر شدن مرکز شما ارائه می دهد و آن مرکز از این پیشنهاد استقبال می کند نسبت به سایر مراکز بسیار رشد می کند. وقتی بیمار در مراجعه بعدی می بیند که مرکز درمانی از پیشنهاد او اسقبال نموده و آن را عملی نموده احساس رضایت کامل می کند و همچنین باعث می شود که مرکز شما خدمات بهتری را ارائه می دهد.

 سعی کنید کمتر قول دهید و بیشتر عمل کنید

بعضی از بیماران زمانی که به مطب و کلینیک شما مراجعه می کنند دارای انتظارات و توقعاتی هستند. نحوه برخورد شما با انتظارات بیمار بسیار در رضایت مندی مشتری تاثیر گذار می باشد. اما بعضی از اوغات انتظارات بیماران شما غیرمنطقی بوده و این شما هستید تا او را متوجه این قضییه نمایید.

بارها شنیده اید که یکی از راه های موفقیت ” کمتر قول بدهید و بیشتر اجرا کنید” پس سعی کنید شما هم در مطب و کلینیک خود همین رویه داشته باشید. مثلا در مراکز پوست و مو مراجعه کننده ایی برای گرفتن خدمات کاشت مو آمده است و قرارداد بین مرکز درمانی و بیمار مشخص شده است اما در زمان ارائه خدمات درمانی به بیمار ما بیشتر از قرارداد خدمات به بیمار ارائه می دهیم همین امر باعث می شود که بیمار رضایت خیلی بیشتری را کسب کند و به راحتی با بازاریابی دهان به دهان باعث می شود که مراجعه کننده بیشتری به مرکز شما بیاید.

آنقدر خدمات خود را برای بیمار عالی کنید که اگر بیمار شما برای گرفتن همان خدمات به جای دیگری مراجعه کرد رفتار و خدمات آن مرکز را در مقایسه با خدمات مرکز شما را توهین آمیز و نوعی کم کاری بداند.

 

 

بیشتر بخوانید  دلایل نیاز به نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا