دیجیتال ایمپلنت

ایمپلنت دیجیتال جدیدترین روش ایمپلنت دندان

فهرست مطالب

ایمپلنت دیجیتال بهترین روش ایمپلنت در دندانپزشکی

دنیای دیجیتال هر روز در حال پیشرفت بوده و تکنولوژی های جدید وارد زندگی انسان ها شده که کارها را بسیار راحت کرده است. این تغییرات شگرف و فناوری دیجیتال در علوم پزشکی و دندانپزشکی هم وارد شده است و که با استفاده از جدیدترین ابزار های تشخیص دیجیتال درمان را بیماران آسان نموده است.
در روش های نوین، درمان های دیجیتال و کامپیوتری جایگزین درمان های دستی شده است که موجب افزایش سرعت دندانپزشکان و بالا رفتن دقت آن ها می شود و اینکه روش های دیجیتال باعث می شود که دیگر شاهد خطای انسانی نباشیم.
در روش ایمپلنت دیجیتال که به منظور کاشت ایمپلنت برای کسانی که دندان ندارند استفاده شده و با استفاده از ابزار های دیجیتال ساختار استخوان های فک بیمار را بررسی می کنند. در روش دیجیتال که بدون نیاز به برش لثه می باشد و حتی درد و خونریزی کمتری را نیز دارد که باعث می شود بیمار صاحب ایمپلنت شود و رضایت کامل او را در برداشته باشد.

 

دیجیتال ایمپلنت

از مزایای دیگر در این روش این است که بیمارانی که از ترس خونریزی در جراحی از کاشت ایمپلنت گریزان هستند نیز می توانند از این روش استفاده کنند و همین طور بیمارانی که فشار خون و یا دیابت دارند و با روش های معمول کاشت ایمپلنت برای آنها امکان پذیر نبود این روش راه حل مناسبی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته برای آنها می باشد.
در روش ایمپلنت دیجیتال با استفاده از ابزار هایی که به برای تهیه تصویر سه بعدی از دندان استفاده می شود می توان مراحل کاشت ایمپلنت را به راحتی برای بیماران توضیح داد و تمام این مراحل به وسیله کامپیوتر انجام می شود و نیازی به دخالت انسان نخواهد بود.

روش ایمپلنت به چه صورت می باشد:

اگر بنا به هر دلیلی دندان هایتان را از دست بدهید ریشه دندان هایتان نیز از بین می رود و این یعنی برای دندان جایگزین هیچ جایگاه محکمی وجود ندارد. در روش کاشت ایمپلنت این مشکل برطرف شده است و شما با استفاده از پایه تیتانیومی که به شکل پیچ می باشد می توانید ریشه از دست رفته را جایگزین کنید. همان طور که می دانید در گذشته راه حلی برای دائمی شدن دندان های که از دست می دادید وجود نداشت و فقط از دندان مصنوعی برای جایگزینی دندان ها استفاده می گردید. با پیشرفت علم و تکنولوژی در علم دندانپزشکی این مشکل بر طرف گردید.

 

دیجیتال ایمپلنت

ایمپلنت با قرارگیری در استخوان فک مانند دندان طبیعی عمل می کند و نگرانی بابت کنده شدن دندان نخواهید داشت. طول عمر ایمپلنت با توجه به مراقبت هایی که بیمار باید برای رعایت آن ها بسیار وسواس باشد بالا می باشد.
با پیوند خوردن پایه تیتانیومی با استخوان فک درست مانند ریشه دندان طبیعی عمل می کند جنس این فلز با بدن انسان سازگار بوده و به راحتی با استخوان فک جوش می خورد.

روش ایمپلنت دیجیتال یکی از جدیدترین و بهترین روش ها برای جایگزینی دندان از دست رفته است زیرا بدون جراحی و با درد کمتر بیمار صاحب دندان خواهد شد. در این روش که به صورت پانچ کردن است دیگر نیازی به بخیه زدن نیست و تورم بعد از جراحی وجود ندارد. درست است این روش هنوز مانند روش سنتی ایمپلنت رایج نشده است اما در سراسر دنیا از این روش برای کاشت ایمپلنت استفاده می شود.

همیار طب توصیه می کند که داندانپزشکان عزیز جهت رضایت بیماران خود از جدیدترین تکنولوژی و روش ها استفاده کنند. از اینکه ما را در این مقاله همراهی کردید از شما متشکریم.

بیشتر بخوانید  23 فروردین روز دندانپزشک
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا