نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی

نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی

فهرست مطالب

فهرست مطلب:

  1. ویژگی یک مطب مدرن
  2. متریال های دکوراسیون داخلی مطب پزشکی یا کلینیک
  3. نورپردازی در دکوراسیون داخلی مطب یا کلینیک پزشکی
  4. زیباترین نمونه طرح های دکوراسیون داخلی مطب پزشکی

 

نمونه طرح های دکوراسیون داخلی مطب پزشکی که بیشتر بر اساس سبک دیزاین مدرن طراحی شده تا یک فضای درمانی بی نظیر و با آرامش برای مطب ها و کلینیک های پزشکی ایجاد نماید را بررسی کنیم. با این مطلب از سایت نرم افزار مطب همیارطب همراه باشید.

ویژگی یک مطب مدرن

ابتدا و قبل از نمایش نمونه طرح ها بهتر است به طور کلی یک بررسی در مورد ویژگی یک مطب مدرن داشته باشیم.

یک مطب پزشکی دارای بخش های مختلفی مانند بخش پذیرش و انتظار بیماران یا رسپشن، اتاق پزشک یا همان اتاق ویزیت بیمار ، سرویس بهداشتی و  آشپزخانه است.

اگر بخواهیم بخش های مختلف مطب از زمان مراجعه بیمار تا پایان معاینه را شرح دهیم به این گونه است کهبیمار بعد از ورد به فضای داخلی مطب در بخش رسپیشن امور اولیه را انجام می دهد و سپس در قسمت انتظار که در جنب یا روبروی بخش رسپیشن قرار دارد منتظر اجازه ورد و ملاقات با پزشک می ماند. در ادامه بیمار وارد اتاق معاینه می شود تا توسط پزشک معاینه شود.

کلینیک یا مطلب، فضایی است همه ی ما روزی  بخشی از لحظات خود را در آنسپری کردیم و اهمیت دیزاین و دکوراسیون مطب ها برای ما محرز است.

از موارد مهم برای دکوراسیون داخلی مطب و چیدمان لوازم داخل این فضا، رنگ های مورد استفاده برای طراحی داخلی و نورهایی که برای نورپردازی محیط آن به کار می روند می توان نام برد.

انتخاب طرح مدرن، تمیز و راحت برای دکوراسیون داخلی مطب در ایجاد روحیه شاد برای بیماران و همراهانشان که مدت زمانی را در اتاق ملاقات یا روی یونیت مطب پشت سر می گذرانند و حتی خود پزشک، بسیار مهم هست.

حس ترس و استرس در بین بیماران در زمان مراجعه به مطب شایع است که یک چیدمان عالی و دکوراسیون داخلی با فضایی ارام تا حدود زیادی می تواند کمک کند این ترس ها و استرس ها به حداقل برسند و نهایاتا بیماران با رضایت بیشتری یک تجربه درمانی را طی کنند.

نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی

متریال های دکوراسیون داخلی مطب پزشکی یا کلینیک

انتخاب متریال معمولا توسط معمار صورت می گیرد و از مدیر کلینیک یا پزشک در مورد آن نظرخواهی می کند.

انتخاب  متریال بستگی به نظر و سلیقه پزشک یا مدیر کلینیک دارد و حتما در انتخاب نهایی از آنها نظر خواهی می شود.

معمولا از همه نوع متریالی در دیزاین مطب استفاده می شود که HC مهمترین آنها؛  کناف و گچ برای دیوار و سقف و از متریال هایی نظیر چوب، فلز، کورین، شیشه، بتن و … برای دکوراسیون فضا می باشد.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی مطب یا کلینیک پزشکی

اگر توجه کرده باشید ساعت کار پزشکان معمولا در زمان عصر و شب می باشد بنابراین در این ساعات ما نمی توانیم در مطب از نور طبیعی استفاده کنیم و بر همین اساس نورپردازی مطب اهمیت خاصی پیدا می کند. از مهمترین اثرات نورپردازی در مطب می توان به:

  1. دعوت کنندگی
  2. دید مناسب
  3. جذابیت های بصری ای که به واسطه بازی های نوری خلق می شوند

اشاره کرد.

نور پردازی از لحاظ اعمال معاینه ومراحل درمانی نیز اهمیت دارد تا پزشک با تمرکز بالایی بتواند به بهبودی بیمار کمک کند.

از سبک های مختلف نورپردازی و انواع المان های نوری برای فضای داخلی مطب یا کلینیک می توان استفاده کرد.

به عنوان مثال،

  1. المان اصلی دکوراسیون های کلاسیک،  آباژورها هستند.
  2. فضاهای مدرن، با لوسترهای رنگی و فرم های هندسی ساده و منتظم یا انتزاعی، شناخته می شوند.
  3. سبک صنعتی یا اسکاندیناوی را با لوسترهای فلزی، رنگ نشده و ساده می شناسیم.

با توجه به اینکه امروزه بیشتر طراحی های داخلی با سقف و دیوارهای کاذب اجرا می شوند، شیارهای نوری و نورهای مخفی گزینه خوبی برای کشیدن بخش زیادی از بار نورپردازی فضای داخلی هستند. چراغ های رومیزی و آباژور های ایستاده نیز، بر حسب سبک طراحی، می توانند مکمل های خوبی برای تزیین و دکور کردن فضا باشند.

 

یکی از دیگر موارد خاص در مطب پزشکان وجود گل های آپاراتمانی هست که سرزندگی آنها شادابی خاصی به بیماران و همراهانش می دهد و با رنگ و عطری که دارند می توانند باعث آرامش فکری ما انسان ها شوند.

قطع به یقین استفاده از گل طبیعی در مطب توصیه می شود. هیچ گل مصنوعی نمی تواند شادابی و طراوت به مراجعه کنندگان  در مطب را بدهد.

در ادامه زیباترین طرحهای  دکوراسیون داخلی مطب پزشکی رو به نمایش می گذاریم تا ببینید و استفاده کنید.

نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی نمونه طرح دکوراسیون داخلی مطب پزشکی

بیشتر بخوانید  پزشکان موفق چه ویژگی دارند؟
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا