بازاریابی پزشکی

بازاریابی پزشکی چیست؟

فهرست مطالب

بازاریابی پزشکی و اهمیت آن برای پزشکان

امروزه نقش بازاریابی پزشکی در حوزه پزشکی دارای اهمیت فراوانی است. بازاریابی پزشکی بجز اینکه باعث افزایش مشتری می شود باعث ایجاد و افزایش اعتبار و محبوبیت پزشک در جامعه می شود.

بازاریابی آنلاین یا آنلاین مارکتینگ یکی از روش هی بازاریابی است که در آن از ابزارهای آنلاین استفاده می کنند.بازاریابی اینترنتی باعث گسترش و توسعه کسب و کار می شود ونقش مهمی در کسب و کارها دارد.

استفاده روز افزون مردم از تکنولوژی و ابزارهای ارتباطی امکان دسترسی آنها به حجم عظیمی از اطلاعات شده است. در این شرایط افراد برای کسب اطلاعات پزشکی و درمانی خود در فضای مجازی به جستجو می پردازند. از این رو حضور فعالان پزشکی در این فضا بسیار حائز اهمیت می باشد.

وب سایت یک پزشک، کلینیک یا بیمارستان مهم ترین مرجع معرفی آنها به کاربران فضای مجازی است. زمانی که مخاطبان رزومه پزشکان یا امکان یا تیم پزشکی در یک کلینیک یا بیمارستان آشنا می شوند اعتماد بیشتری نسبت به خدمات و امکانات می کنند.

همچنین راه اندازی صفحه در شبکه های اجتماعی پر مخاطب مانند اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک، توئیتر و ….  باعث بیشتر دیده شدن و همچنین تعامل مخاطبان با پزشکان گردد.

شبکه های اجتماعی در حال حاضر نوعی ویترین عرضه خدمات پزشکان می باشد. احساس نیاز به خدمات از طریق عرضه فعال می شود.

 

بازاریابی پزشکی

 

آمار های ارائه شده در بازاریابی پزشکی

۸۰ درصد بیماران، درباره بیماری خود و علائم آن و نحوه درمان آنتحقیق کرده اند.

۵۰ درصد بیماران به توصیه هایی  که در شبکه های اجتماعی برای سلامتی ارائه می شود را عمل می کنند .

۹۰ درصد افراد به اطلاعات ارائه شده در فضای مجازی درباره پزشکی است اعتماد دارند .

۴۵ درصد افراد در تلفن همراه هوشمندشان حداقل از یک اپلیکیشن مربوط به سلامت استفاده می کنند.

۶۰ درصد از پزشکان معتقدند که فعالیت در فضای مجازی برای توسعه کسب و کار انها و  نیز جذب مشتری برای آنها  تاثیرگذار بوده است.

این آمار ها نشان می دهد که بحث بازاریابی پزشکی بسیار مهم است.

 

بازاریابی پزشکی

استراتژی بازاریابی پزشکی برای  پزشکان

  • دارا بودن یک وب سایت
  • بهینه سازی وب سایت تا در جسجو گوگل نشان داده شود.
  • ساخت صفحه در شبکه های اجتماعی
  • پاسخگو بودن در برابر بیماران
  • مدیریت مطب با دارا بودن نرم افزار جامع همیار طب
  • بازاریابی کارمندان

 

 

بازاریابی پزشکی

تیلیغات دهان به دهان در شبکه های اجتماعی

همه پزشکان می دانند که بهترین و موثرترین نوع تبلیغات  برای آنها تبلیغات دهان به دهان می باشد. ظهور شبکه های اجتماعی در اینترنت باعث شده است که کاربران تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، توئیتر و فیس بوک در تبیلغات دهان به دهان برای پزشکان به صورت ابزار تبلیغاتی نوین باشد و برای پزشکان یکی از مهم ترین ابزارهای آنها باید باشد.

با توجه به تمامی موضوعاتی که در بالا مطرح شد بهتر است پزشکان در کنار کار خود از این تکنولوژی های روز استفاده کنند و در کنار خود یک مشاوره برای تبلیغات در فضای مجازی داشته باشند و یا اینکه با وقت گذاشتن در این مسئله بتوانند خودشان استراتژی تبلیغاتی خود را در فضاهای مجازی را داشته باشند.

 

 

بیشتر بخوانید  نرم افزار پیش بینی سکته
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا