مشکلات کلینیک ها در بحران کرونا

فهرست مطالب

بحران کرونا و به طبع آن کاهش منابع مالی و خستگی و فرسودگی نیروهای مراکز درمانی و البته ناتوانی ساپورت کارکنان از مهمترین مشکلات کلینیک ها بحساب  می آید.

در گزارشی منتشر شده در آلمان ، دو سوم کلینیک ها در سال جاری منتظر خسارت های مالی هستند. همه گیری کرونا وضعیت مالی کلینک و مراکز درمانی دیگر را به شدت وخیم کرده است. این حجم از مشکلات  مالی برای کلینیک ها در طول تاریخ بی سابقه بوده است.

بیمارستان ها در پرداخت حقوق کارمندان خود به مشکل برمیخورند اگر دولت با تمام توان به کمک آنها نیاید. این مشکلات موجب کاهش استانداردها در مراقبت از بیماران شده است.

در اولین موج همه گیری کرونا در بهار، تعداد عملیات بستری بیماران غیرکرونایی ۴۱ درصد و در موارد سرپایی ۵۸ درصد کاهش یافته است. در این دوره، کلینیک های آسیب دیده هر کدام حدود ۲.۵ میلیون یورو درآمد کمتری کسب کرده اند.

مشکل کمبود نیروهای ماهر نیز به این مشکل اضافه شده است: تقریباً نیمی از کلینیک ها امسال نتوانستند جای خالی پرسنل مورد نیاز خود را در بخش اتاق عمل پر کنند. در سراسر کشور، ۳۰۰۰ موقعیت تمام وقت در اتاق عمل غیر پزشکی و خدمات بیهوشی خالی است.

تا کنون در جهان ۸۲ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۹۸۱ نفر به ویروس کرونا آلوده شده اند که از این میان یک میلیون و ۷۹۶ هزار و ۵۴۳ نفر جان باخته اند و ۵۸ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۴۲۵ نفر بهبود یافته اند.

بیشتر بخوانید  واکسن های کرونا و مراقبت های قبل و بعد از تزریق واکسن!
admin
admin

دیدگاهتان را بنویسید

برگشت به بالا